.





LATEST NEWS
web site designed and maintaned by Scarborough autograss club
AUTOGRASS is a registered trade mark of the National Autograss Sport Association ltd
 
Trophy Winners 2018
(refer to championship rules for trophy allocations)

CLASS ONE
1ST S222 ASH WRIGGLESWORTH   
2ND S14Y DAZZA GUNEE  
3RD S2223Y PAUL HUSSEY
CLASS TWO
1ST S443Y KEV ATKINS
2ND S26Y JOSH MCLEOD
3RD  S249Y ASH FARROW     
CLASS 3
1ST S47Y CHRIS ALLANSON
2ND   S147Y TONY SPENCER
3RD S38Y STEVE PARKIN    
CLASS 4
1ST S92Y KATIE BENSON     
2nd S52Y PAUL HITCHCOCK     
3rd S62Y PETER REX 
CLASS 5
1ST S35Y ADAM HAIGH
2ND S28Y TONY PROCTOR
   CLASS 6
1ST S247Y JOHN COLLINSON   
2ND S1Y MIKE ARMSTRONG       
3RD S10Y CHRIS PALLASS
STOCKHATCH
1ST S351Y STEFAN EASTWOOD 
2nd S57Y CHRIS ADAMS
3RD SS249Y JIMBOB JOHNSON 
CLASS 7
1ST S243Y TERRY TURNER   
2ND  S88Y GRAHM FOSTER-VIGORS
3rd S23Y BRIAN  MUNDAY   
CLASS F600
1ST S48Y CALLUM ALLANSON
2ND S74Y CHRIS ALLANSON
3RD S417Y ROBERT STONE
CLASS 8
1ST S916Y WEZ GREEN
2ND S66Y STUART CLARK
3RD S2Y  TONY APPLETON                                
CLASS 11
1ST S221Y CAROLINE WRIGLESWORTH      
2ND S95Y EMILY GRAYSON
3RD   S234Y STELLA KETLEY                 
CLASS12
1ST S35Y JULIE HAIGH
2ND S16Y HANNAH JOHNSON      
3RD S55Y CLAIRE KING 
CLASS 13
1ST S240Y HAYLEY TURNER-GOODWIN
CLASS 14
1ST  S2Y VICKY APPLETON                 
JUNIOR SALOONS
1ST S11Y LUIS BERRIMAN 
2ND  S223 OLI WRIGGLESWORTH   
3RD S221Y JAMIE HUSSEY   
JUNIOR SPECIALS
1st S50Y CALLUM BARKER
MENS DRIVER OF THE YEAR (MOST POINTS OVERALL)
CHRIS ALLANSON
LADIES DRIVER OF THE YEAR (MOST POINTS OVERALL)
CAROLINE WRIGLESWORTH
JUNOR DRIVER OF THE YEAR (MOST POINTS OVERALL)
LUIS BERRIMAN
OUSTANDING MENS DRIVER(BEST PERFOMANCE AT NATIONALS)
CHRIS ALLANSON
OUTSTANDING LADIES DRIVER (BEST PERFORMANCE AT NATIONALS)
HANNAH JOHNSON
OUTSANDING JUNIOR DRIVER (BEST PERFORMANCE AT NATIONALS)
JOE GRAYSON
BEST NEWCOMER MENS
CALLUM ALLANSON
BEST NEWCOMER LADIES
LIZZIE INGHAM
BEST NEWCOMER JUNIORS
LUIS BERRIMAN
GRAND FINAL WINNER
YD 24 PHIL PEAKE
PILMORE  JUNIOR TROPHY HELP AT MEETINGS
JAIME HUSSEY
PILMORE TROPHY ADULT HELPAT MEETINGS
CHRIS ALLANSON
SPORTSMAN OF THE YEAR
TYLER GOODWIN
KEVIN BARR MEMORIAL (S1Y)
MIKE ARMSTRONG
BEST ROLL OF THE YEAR
LUIS BERRIMAN